مادّه – جنس فروردین ماه خیابان فروردین

مادّه – جنس: فروردین ماه خیابان فروردین دستگیری بازداشت نیسان ماشین ایران پرونده انتقال

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی شیشه هوشمند با توانایی کنترل جذب نور ساخته شد

شیشه پنجره‌های هوشمند با توانایی کنترل جذب نور به وسیله محقق واحد علوم و تحقیقات طراحی و ساخته شد.

شیشه هوشمند با توانایی کنترل جذب نور ساخته شد

شیشه هوشمند با توانایی کنترل جذب نور ساخته شد

عبارات مهم : پنجره

شیشه پنجره های هوشمند با توانایی کنترل جذب نور به وسیله محقق واحد علوم و تحقیقات طراحی و ساخته شد.

به گزارش مهر به نقل از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، فروزان فقیری محقق واحد علوم و تحقیقات گفت: در تابستان و روزهای گرم به واسطه عبور نور از شیشه اتومبیل ها و پنجره ساختمان ها، فضاهای داخلی به شدت گرم می شود و هزینه های زیادی جهت خنک نگه داشتن این مکان ها صرف می شود.

شیشه هوشمند با توانایی کنترل جذب نور ساخته شد

وی افزود: به همین علت در این طرح تلاش جهت صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها بر روی پنجره ها متمرکز شده است است.

این پژوهشگر با بیان اینکه مطالعات زیادی جهت یافتن انواع جدیدی از پنجره های شیشه ای با توانایی دودی شدن در ساختمان ها و اتومبیل ها و همچنین سالن ها و مکان های عمومی انجام شده است هست، تاکید کرد: این تکنولوژی کاربردهای فراوان دیگری نیز دارد. به عنوان مثال شیشه ای را تصور کنید که توانایی عوض کردن از حالت براق به حالت کدر، به وسیله یک کلید را داشته باشد. می توان از این شیشه جهت پنجره منزل (در حالت نیاز به ایجاد عدم دید)، جهت جلوی فروشگاه ها در شب و همچنین در حمام ها استفاده کرد.

شیشه پنجره‌های هوشمند با توانایی کنترل جذب نور به وسیله محقق واحد علوم و تحقیقات طراحی و ساخته شد.

فقیری خاطرنشان کرد: با وجود اینکه استفاده از این شیشه های خصوصی، هنوز متداول نشده ولی نمونه هایی در دنیا وجود دارد. پنجره های هوشمند موجود، از پنجره های الکتروکرومیک گرفته تا پنجره های با ذرات معلق، همگی به طریقی هوشمند به کنترل و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها و اماکن عمومی کمک می کنند.

وی اظهار داشت: هزینه تمام شده است جهت ساخت این شیشه ها اکنون جهت کاربری کلان مقرون به صرفه نیست. این دستاورد در صنایع خودروسازی، صنایع هواپیمایی، صنایع کشتی سازی و گردشگری دریایی، صنعت ساختمان، علوم ارتباطات و فناوری تصویری و … کاربرهای فراوانی دارد.

این پژوهشگر تاکید کرد: این پژوهش را در قالب آخر نامه با عنوان «طراحی و ساخت شیشه پنجره های هوشمند با توانایی کنترل جذب نور» به راهنمایی محمود قرآن نویس و هومن اخوان و مشاوره محمدرضا حنطه زاده انجام داده است.

شیشه هوشمند با توانایی کنترل جذب نور ساخته شد

واژه های کلیدی: پنجره | کنترل | هوشمند | تحقیقات | ساختمان | صنایع خودرو | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz